HIINA 2016
08.-21.september 2016
Shanghai Turismifestivalil esindasime esmakordselt Eesti kultuuri.
Xianis ja Pekingis (ja ka Istanbulis) käisime turistidena.
Hiinas käisime koos rahvatantsuansambli "Kuljus" vilistlaste rühmaga (juhendaja Ülo Luht) ja Raplamaa Käru valla segarühmaga "Kärutajad".
Meie ühine reis toimus Eesti Europeade Komitee asjaajamisel.
vaata ka:
SHANGHAIS 2016 PEALE TURISMIFESTIVALI
XI´AN 2016 ja TERRAKOTA 
PEKING 2016 JA SUUR HIINA MÜÜR


sisukord 
 

SHANGHAI 2016 TURISMIFESTIVALIL
8.septembril lendasime Tallinnast Istanbuli ja 9.septembril Istanbulist Shanghaisse.
 
Kohe järgnes Turismifestivali avatseremoonia peaproov, bii et pidime kogu pagasi kaasa vedama lähedase kooli kolmandale korrusele meile riietumiseks ja einestamiseks antud klassiruumidesse. Kuna buss otse kooli juurde ei saanud, siis eelnes pea poolekilomeetrine vedamine-tassimine piki tänavaid.
Peaproov toimus ettenähtult esinemiskostüümides.
Et paremini suhelda kohalikega ja giididega, sai austava (muret tekitava) tõlkimise ja vahendamise ülesande endale Marje. Etteruttavalt - ta oli kogu reisi ajal selles ülesandes ja väga tublilt.

10.septembril oli festivali avamine, kuhu igaks-juhuks pidime kolm tundi varem kohale minema. Kasutasime seda aega oma tantsud veelkord läbi teha ja teiste gruppidega küll suhtlemiseks, küll pildistamiseks.

Avatseremoonias osales peale ligi 30 välismaa grupi palju Hiina oma gruppe, kusjuurse esinemisstiilid või -zhanrid ulatuvad seinast seina. Palju oli erinevaid muusikakollektiive, domineerivalt showtantsu ja muud moderni. Otseselt rahvatantsu oli sel korral vast natuke eelmise aasta festivalist rohkem, kuid ikkagi vähemuses. Esinevate gruppide vahel sõitsid avaparaadil erinevad reklaamiautod - neid oli kolmekümne kanti. Lisaks muud butafooriat.


Festivali avatseremoonia on tinglikult mitmeosaline:
esmalt tulevad esinejad peatribüünide vahele, kus publikuks VIP-külalised nii valitsusasutustest, kesksetest turismiorganisatsioonidest kui ka suurematest firmadest. Külaliste hulgas on ka palju välismaiste organisatsioonide esindajaid.

Teine oluline tegur on Hiina Kesktelevisoiin CCTV, mille üks kanal teeb avatseremooniast omaette telesaate ja ülekande. Kuna hiinlastele meeldivad värvikirevad asjad, siis eeldatavalt vaatab seda ülekannet sadu miljoneid hiinlasi. On olnud hinnanguid ka üle poole miljardi. See võib olla ka tõenäoline, sest miks muidu peaks firmad oma reklaamlaevadele (autodele) kulutama ja miks muidu Shanghai linn seda festivali finantseeriks. Sel peab olema väga lai turundusidee ja kalkuleeritud tagasiteenimise mõtestatus. Avatseremoonia pealavaks ongi peatribüünide vaheline ala. Seal saab iga grupp esitada oma soolonumbri vastavalt eraldatud ajale. Meile eraldati 90 sekundit.

 
Pealavalt liigub rongkäik edasi veel 2,2 kilomeetrit piki laia alleed, kus publikut on palju mõlemal pool teed. Publik elab kaasa ja on väga temperamentne.



Sel teekonnal on veel kolm "lava", kus tuleb korrata oma pealava tantsu. Tantsida tuleb-võib ka edasiliikumiste ajal.
Meil oli pealava ja vahelavade tantsuks Salme Valgemäe "Killadi-kõlladi".
Edasiliikumiste ajal tantsisime "Jooksupolkat"; Villu Vähki "Mulgi polkat" ja Anna Raudkatsi "Tuljakut"
.

Aga pool maad jalutasime, tervitasime publikut ja ... tempo oli nii kiire, et vahel pidi lihtsalt ka lõõtsutama.
           
meie buss ja bussijuht Shanghais oleku ajal

Shanghai Turismifestivalil on esmatähtsusega avatseremoonia, kus on kohal tähtsad isikud, kus on ka tuhandete kaupa pealtvaatajaid paraadi tee ääres ja mida televisioonis kajastatakse.
Lisaesinemised parkides või linnaväljakutel on juba kõrvalisema tähtsusega, kuigi hästi ette valmistatud. Korralik lava ja korralik tehnika.
Ainult publik tuleb justkui juhuslikult. Esinemise jooksul, kui on kuulda muusika ja näha tegevus, koguneb uudishimulikke ka vaatama.
 
Enne õhtusööki vanalinna kuulsas restoranis, kus peale meie veel igasugu tähtsaid VIP-e ja riigipäid einestamas käinud, saime lisaaega omatahtsi kaubandusega tutvuda

Shanhghai kesklinn on õhtuti mitmevärvilises valgustuses-

Meie hotell on see

tänane esinemine on eksootilises kohas - otse teletorni jalamil, kõigi nende kõige kõrgemate vahetus läheduses.

   
peale esinemist külastasime ka teletorni ennast. Kuigi vaid 259 m kõrgusel, mis pea 70 m kõrgemal kui Tallinna teletorni vaatekorrus, kuid samas ligi 300 m madalamal, kui Shanghai Toweri vaatekorrus.
Siia jõekäärdu, kus praegu kõrguvad Shanghai uhkeimad kõrghooned, ehitatigi esimesena just see teletorn.

ˇ
 

õhtul toimus paraleelselt mitu asja. Tantsijad käisid Jangtse jõel laevaga sõitmas ja ka korralikult õhtustamas.
Juhendajad aga sõitsid Shanghai erinevate metrooliinidega tervitusbanketile.
T


SHANGHAIS 2016 PEALE TURISMIFESTIVALI