KANDALI USA REIS 2007 

Reisimarsruudi koostasid Jüri Lepp ja Anneli Aasmäe koos Priit Vesilinnu ja Anu Oinasega
. 1.päev.Reede 13.04.2007. 

Saabumine New Yorki kell 15.50 ja edasi rendiautodega Washingtoni. 
· 2. päev Laupäev.14.04.2007.

Maryland-Virginia. Sõitke lõunasse mööda idaranniku mägesid. Minge lääne poole Appalachiani mäestikul olevat Blue Ridge Parkwayd mööda - see on imeilus maaliline maantee, mis viib teid piki mäekülgesid lõunasse. Teel võiksite külastada Lurary Cavernsi koopaid. Peatuge (ööbige) Roanoke lähedal (Virginia). 
Blue Ridge Parkway - 469 miili pikkune maantee läbi mägede, orgude, mägiaasade ja muidu maalilise looduse. Tee ääres on palju puhkealasid, pikniku- ja kämpingukohti, erinevaid vaatamisväärsusi (need on miilipostide kaupa kõik kirjas ka). Sõidukiirus maanteel 45 miili tunnis, mõnel lõigul ka vähem.
Lurary caverns - koopad, mille ajalugu ulatub miljonite aastate taha. 90 min Washington DC-st.
Mida seal vaadata? Koopad: tuhanded stalaktiidid, stalagmiidid, kõrged kivisambad, kristallselged järvekesed, kummitusliku kõlaga maailma ainuke stalacpipe orel. 
Car and Carriage Caravan muuseum: kiire ülevaate ka Ameerika ajaloost, riietusest, transpordist jms alates 1725. aastast.
Aialabürint: pooleteist miiline aiateede rägastik purskkaevude, puude, põõsaste, koobaste jms keskel. Pilet täiskasvanule 6 dollarit, grupile (vähemalt 20 inimest) ? 4 dollarit.
Lurary laulev torn: püstitati koobaste vastu parki aastal 1937 kolonel Northcotti naise mälestuseks. 117 jalga kõrge, tornist kostub 47 kella mäng. Seda saab kuulata tasuta, mäng kestab 45 minutit - aprillis ja mais laupäeviti ning pühapäeviti kell 14.00; juunis, juulis ja augustis teisipäeviti, neljapäeviti, laupäeviti ja pühapäeviti kell 20.00. 
Avatud iga päev. Giidiga tuurid kl 9.00-18.00 iga 10-20 minuti järel. 
Pilet (koopad + car and carriage caravan muuseum - täiskasvanule 19 dollarit, grupile (vähemalt 20 inimest) ? 13 dollarit.

· 3. päev Pühapäev.15.04.2007 

Virginia - North Carolina. Sõitke lõunasse ja tehke peatus Great Smoky Mountains rahvuspargis, mis asub kummalise lääneasula kauplemislinna kõrval. Ööbige Smokies'is ühes külalistemajas.. 
Great Smoky Mountainsi rahvuspark -451,2 miiliposti juures asub matkajate paradiis, matkaradade kogupikkus rohkem kui 800 miili. Rahvuspargi pindala on 800 ruutmiili, millest 95% on metsa. Suuremat osa vaatamisväärsustest (suitsevad mäed, orgude kohal hõljuv udu jm .mägine maastik, vanad farmihooned) näeb ka autoga sõites. Sissepääs on tasuta!
455,7 miiliposti juures asub cherokee indiaanlaste kodupaik koos cherokee rahvuspargi ja indiaanlaste kultuurist pajatava muuseumiga (avatud iga päev, pilet 9 dollatit).

· 4. päev Esmaspäev 16.04.2007.

North Carolina-Tennesee-Georgia. Jätkake hommikul teekonda Kennesaw - Atlanta poole. Chattanooga ja Lookout Mountain jäävad seekord paraku ajapuudusel külastamata. Esinemine Kennesaw's, Theatre and performance Studies College of the Art Kennesaw State University. Kollokvium kell 14.00, esinemine kell 16.00.
Chattanooga - imeilus linn pilkupüüdva jõekaldaga. 3 tundi Smoky Mountainsi rahvuspargist 2 tundi Atlantani. Mida seal vaadata? Aquarium - üldpilet 17.95 dollarit, lisaks võib seal valida erinevaid matku ja muid tegevusi, näha üle 9000 erineva vee-elaniku.
Lookout mountain - Chattanoogat ümbritsev mäestik, kus saab trollibussilaadse rongiga peaaegu pilvedesse kihutada (maailma kõige järsum raudtee!), käia observatooriumis ja valgete põhjapõtrade pargis, imetleda Ruby fallsi (145 jala kõrgune juga mäe sisemuses), näha 200 miljoni aastaseid kaljurünkaid jne.
Atlanta - 1837 asutatud linn, nimetatakse Kagu-Ameerika pealinnaks. Mida seal vaadata?
Coca-cola maailm - ringkäik + meelelahutus tehases, brändi ajalugu ja tootmine jne. Pilet 9 dollarit, kusjuures külastajad võivad juua niipalju cocat, kui nad jaksavad... 
Stone Mountain park - mäestikupark, kus saab muusikalise raudteega sõites imelisi vaateid kogeda (7 dollarit), tiirutada mägede vahel õhus gondliga ja näha 60 miili kaugusele (7 dollarit). Lisaks maailma võimsaim lasershow etendus muusika saatel, mis päädib ilutulestikuga.
Margaret Mitchelli majamuuseum - kuulsa raamatu "Tuulest viidud" autori kodu koos samanimelisest filmist pärit atribuutidega.
Veel on linnas igasuguseid muuseume, ajaloolisi hooneid jne, aga ilmselt pole meil nende jaoks aega, ja need pole nii ekstra vaatamist väärivad kohad vist ka...

· 5. päev Teisipäev 17.04.2007.

Georgia-Florida. Sõitke otse lõunasse läbi Georgia kuni Georgia ja Florida piiril asuva Okefenokee Swampini (soo). Tehke matk sohu, et vaadata alligaatoreid ja linde. Sõitke edasi läbi Waycrossi ning ööbige Jacksonvilles. 
Ööbimine Inga ja tema tuttavate juures Palm Valley's.
Okefenokee soo - suurim soo Põhja-Ameerikas, ohtralt alligaatoreid ja teisi elukaid. Saab nende keskel isegi ujuda! Muidu on sissepääs 12 dollarit, nt tund aega paadisõitu 20 dollarit. Saab ka kanuuga aerutada, teha öiseid retki.

· 6. päev Kolmapäev 18.04.2007.

Florida. Sõitke lõunasse Orlandosse ja veetke päev Disney Worldis. Ööbige linnast väljas, kus leidub odavamaid tube. 
Orlando - kui otsustame Disney worldi kasuks, siis muu linna jaoks aega ei jää. Ega Orlandos miskit muud erilist ei ole ka... 
Disney world - suurim meelelahutuskompleks maailmas, kus mikihiirte ja donaldite osatähtsus on üpris väike. Koosneb veeparkidest, restoranidest, laagriplatsist, kaubandus- ja puhkekeskustest ning 4 hiiglaslikust teemapargist:
1. Magic kingdom, kus on näiteks kosmosemägi, mille sisemuses kihutavad raketid. Ja kummituste maja, kus 999 tonti, paharetti ja teisi vaime külastajaid hirmutada üritavad. Laevaga saab sõita läbi piraatide koobaste, ekselda dzhunglis, metsikus läänes ja idamaades. Jne jne jne.
2. Epcot, mis kujutab endast näidet tulevikuühiskonnast ja kus saab rongiga sõita läbi inimkonna ajaloo, kaaslasteks eriefektid. Lisaks riikide minimudelid, panoraamkino jne jne jne.
3. MGM stuudiod, kus näed tuntud filmistseenide reaalajas toimuvaid taasesitusi, osaled katastroofikanjonis toimuvas maavärinas ja üleujutuses, vesternistseenides ja ulmekates jne jne jne. Kell 17 toimub stuudiopargis igaõhtune show Fantasmic, mis ühendab muusika, lasershow, animatsioonid ning üle 100 näitleja ja tantsija. 
4. Animal kingdomis satub külastaja erinevatele maadele, nt Minnie-Mickey laagrisse, kus toimub lõvikuninga festival; Aafrikasse, kus saab koos jõehobude, lõvide ja elevantidega osaleda Kilimanjaro safaril; Aasiasse, kus Maharaja dzhunglirada on täis draakone ja teisi hirmsaid elukaid; Dinolandi, kus külastajaid ootavad loomulikult dinosaurused. Jne jne jne.
Ühe päeva pilet ühes neist neljast pargist - 60 dollarit. Et igasse parki pääseda, tuleb osta 107 dollariline pilet.

· 7. päev Neljapäev 19.04.2007.

Florida. Sõitke Cape Canaveralile kus asub Kennedy Space Centre. Veetke seal päev ja peale seda sõitke Miamisse. Ööbige seal. 
Kennedy Space cente r- kosmosekeskus asub Canaverali neemel,kust ameeriklased alustavad oma
kosmoselendusid. Stardiplatvormid, maandumisrajad. külalistekeskus, vaateplatvorm, NASA staap jne. Saab näha ja kasvõi katsuda elusuuruses rakette, kolada ringi kosmosesüstiku koopas, vaadata kolmemõõtmelisi filme jne.9.00-16.00 2-2,5h 15 min intervall -38 USD
Miami - 2 miljoni elanikuga linna suurimad vaatamisväärsused on rannad (eriti South beach), kohalike kuubalaste lärmakas elurajoon Väike Havanna, romantilised äärelinnad Coral Cables ja Coconut Crove ning Veneetsia-stiilis vabaõhubassein Venetian Pool.

· 8. päev Reede 20.04.2007.

Florida. Sõitke allapoole piki kitsast maanteed üle Florida Keys'i ja veetke pärastlõuna ning öö Key Westis. 
Florida Keys - sildade ja teedega ühendatud korallsaared, mis hargnevad poolsaarekujuliselt osariigi lõunatipust ca 100 miili kaugusele merre. Iga korallsaar on justkui omaette maailm, kus pms veedetakse mõnusalt aega, logeletakse, sukeldutakse. Pelikanid paterdavad ringi.
Key West - kõige lõunapoolsem saareke-linnake, torkab silma oma vabameelsusega (ohtralt hulguseid, gaysid, boheemlasi, tänavakunstnikke ja -näitlejaid, tsiklimehi). Saarega tutvumiseks on parim viis sõita väikese puidust trolliga, mis sõidab 90 minuti jooksul läbi saare peamised vaatamisväärsused (nagu mujal hop-on-hop-off bussid). Need vaatamisväärsused on nt akvaarium, Hemingway muuseum, rekordite ja veidruste muuseum "Usu või ära usu", majakas, mille tipust näeb nii Mehhiko lahte kui Atlandi ookeani.

· 9. päev. Laupäev 21.04.200.7

Florida. Sõitke tagasi Miamisse ja veetke seal pool päeva. Peale lõunat suund St.Petersburgi poole, kus on organiseeritud meile öömaja.. 
ÖÖ EESTLASTE JUURES

· 10. päev. Pühapäev 22.04.2007.

Florida. Kell 10.00 jumalateenistus, kontsert ja lõunasöök St.Petersburgi Lutheri kirikus.
ÖÖ EESTLASTE JUURES

11. päev. Esmaspäev 23.04.2007. 

Florida.. Sõitke Sarasotasse. Hommikul kell 11.00 esinemine Sarasota koolis.
ÖÖ EESTLASTE JUURES


12. päev. Teisipäev 24.04.2007.

Florida. Võtke suund St:Augustine peale ning ööbige seal. 
St.Augustin on võluv koloniaallinn, rikkaliku ajalooga. USA vanim linn aastast 1565, kus on säilinud mitu kvartalit hispaanlaste rajatud vanalinn, kontrastiks moodsale USA-le. Ööbimine Inga ja tema tuttavate juures Palm Valley's.

13.päev Kolmapäev 25.04.2007.

Florida-Georgia-South Carolina.. Sõitke edasi piki rannikut ja külastage ajaloolist Savannahit (Georgia), kus on ilus kodusõja - eelne kesklinn, ning kaunist ja ohtra vana arhitektuuriga Charlestoni (Lõuna-Carolina). Öö Charlestonis saab lõbus olema. 

Savannah-pariisi ajaleht Le Monde poolt ilusaimaks Ameerika linnaks nimetatud koht. Hea ülevaate linast saab tuuridega kas jalgsi või trollibussiga, kas n-ö klassikalise linnatuuri või kummituste tuuri (sissepääs kummitavasse majja jne.). Hind ca 12 dollarit.
Charleston-võluva vanalinnaga linn, erinevatest ajastutest pärit ehitiste kompott. Kolada saab ka näiteks magnooliate istandustes, küpresside aias ning erinevates muuseumites. Põnevust ja üllatusi pakuvad erinevad 1-2 tunni pikkused ja ca 18 dollarit maksvad linnatuurid, nt. "Piraadid ja salakaubavedajad Charlestonis", "Charlestoni kummitused ja legendid", "Orjus ja vabadus" jne.


14.päev Neljapäev 26.04.2007.

South Carolina-North Carolina.. Sõitke Myrtle Beachile (Lõuna-Carolina), kus on kenad rannad ja palju tegemist. Sõitke edasi ja peatuge Chapel Hillis või Durhamis..Esinemine Chapel Hillis.
ÖÖ EESTLASTE JUURES
Myrtle Beach - kuulus rand hotellide, golfiplatside, lõbustusparkide, muuseumide, galeriide ja mereandidele spetsialiseerunud restoranidega. Hästi ilus on skulptuuridega täidetud looduspark Brookgreen Gardens.

15.päev Reede 27.04.2007.

North Carolina-Virginia-Maryland. Jätkake teed põhja poole Norfolgini (Virginia), ja Chesapeake Bay sild-tunnelit mööda Delmarva poolsaarele, mis on väga maalähedane ja võluv paik. Veetke mõnus päev vanades linndes ja nende poekestes. Sealt leiate väga ammuse Ameerika atmosfääri. Sõitke tagasi Washingtoni üle Bay Bridge`i. Peatuge Annapolises, kus asuvad USA Mereväeakadeemia ja imeline vanalinn paljude huvitavate muusika pubidega. 

Norfolk-ajalooline sadamalinn Chesapeake lahe ääres, kus asub maailma suurim mereväebaas. Seal on ka merekeskus, kus saab näha hiiglaslikke lahingulaevu ja teisi laevu, merelahingute taasesitusi multimeedia vahendusel, igasuguseid mereelukaid. Veel on linnas Chrysleri muuseum sure autode kollektsiooniga.
Chesapeake Bay sild-tunnel-23 miili pikkune sild + tunnel, mis ühendab Virginia mandriosa Delmarva poolsaarega. Seda peetakse üheks kaasaegse maailma seitsmest ehitusimest.
Annapolis-Marylandi osariigi pealinn

16.päev Laupäev 28.04.2007.

Maryland. Päev Washingtonis, kus toimub Ida Ranniku Eesti KülaSimman koos kohaliku rahvatantsurühmaga "Pillerkaar".
10-14 simmani proov
18-23 simman St.Joseph Parish Hallis


17.päev Pühapäev 29.04.2007.

Maryland. 10-15 hommikusöök ja ühistantsud Priit Vesilinnu kodus. Vaba aeg ja tutvumine Washingtoniga.

18.päev Esmaspäev 30.04.2007 

Maryland - New York. .Peale lõunat lahkumine New Yorki.

19.päev Teisipäev.01.05.2007. 

New York. Päev New Yorkis.

20.päev Kolmapäev .02.05.2007 .

New Jersey. Sõit Lakewoodi. Õhtul (19.00) esinemine Lakewoodi Eesti majas.

21.päev Neljapäev. 03.05.2007. 

New York. Päev New Yorkis.

22.päev Reede. 04.05.2007. 

New York. Päev New Yorkis. Esinemine New Yorki Eesti majas.

23.päev Laupäev. 05.05.2007. 

New York. Päev New Yorkis, kell 17.45 stardib lennuk Tallinna suunas.

Ööbimised USA reisil

13.-14.04. Washingtonis peredes
14.-15.04. Whiteville Motel
15.-16.04. Chattanooga Motel
16.-17.04. Kennesaw hotell
17.-18.04. Palm Valley Inga pool
18.-19.04. Orlando Kissimmee
19.-20.04. Miami peredes
20.-21.04. Key West praegu puudu 
21.-22.04. Bradenton peredes
22.-23.04. Bradenton peredes
23.-24.04. Bradenton peredes
24.-25.04. Palm Valley Inga pool
25.-26.04. Charlestone Motel
27.-28.04. Chapel Hill peredes
28.-29.04. Washington peredes
29.-30.04. Washington peredes
30.04.-01.05. New York Jazz on the Villa / 5 peres
01.-02.05. New York Jazz on the Villa / 5 peres
02.-03.05. Lakewood peredes
03.-04.05. New York Jazz on the Villa / 5 peres
04.-05.05. New York Jazz on the Villa / 5 peres